Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

ICON -Innowacyjne leczenie próchnicy i przebarwień

ICON– infiltracja zębiny przy użyciu płynnej żywicy – to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia powierzchownych zmian próchnicowych oraz eliminowania białych plam spowodowanych na przykład niedostateczną higieną podczas leczenia ortodontycznego aparatami stałymi.

Infiltrant, czyli bardzo płynna żywica, która po nałożeniu na wcześniej odpowiednio przygotowaną powierzchnię zęba wnika głęboko do porowatej tkanki zęba, wypełnia go oraz blokuje penetrację próchnicogennych kwasów dzięki czemu przedłuża długość życia zęba. Żywica ICON załamuje światło w bardzo podobny sposób do szkliwa zębowego. Sprawia to, że białe plamy próchnicowe zinfiltrowane przy pomocy tej substancji, upodabniają się wyglądem do zdrowego szkliwa, które je otacza. Ta forma leczenia nie wymaga usuwania zmienionej chorobowo tkanki przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Leczenie jest więc nieinwazyjne i nie wiąże się z mechanicznym naruszeniem struktury zęba. Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą może być z powodzeniem stosowany u Pacjentów w każdym wieku.

Jakie są główne zalety leczenia metodą ICON?

Najważniejszą zaletą infiltracji ICON jest jej bardzo niska inwazyjność, a co za tym idzie, bezbolesność wykluczająca potrzebę zastosowania znieczulenia. Pozwala on zatrzymać proces postępowania próchnicy i osiągnąć przy tym wysoce zadowalający efekt estetyczny w czasie jednej wizyty!! Wiąże się z tym również wykluczenie prawdopodobieństwa wystąpienia niechcianych komplikacji. Jedynym przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest skala ubytków próchnicowych, gdyż jeśli są one obszerniejsze, konieczne będzie zastosowanie tradycyjnej metody.

Żywica ICON to prawdziwa rewolucja we współczesnej stomatologii zachowawczej i estetycznej. Dzięki jej zastosowaniu można w łatwy i bezbolesny sposób poprawić zdrowie i estetykę zębów, a w efekcie – cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Efekty zabiegu: