Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

Światowy Dzień Jamy Ustnej 20.03.2018r.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej został zorganizowany w naszym gabinecie w dniu 20.03.2018r. DZIEŃ OTWARTY. Skorzystaliśmy z propozycji współpracy ze strony Fundacji „ Z uśmiechem przez życie” , która udostępniła nam bezpłatnie lampy Microlux do przeprowadzenia badań, a z własnych środków zakupiliśmy dla każdego pacjenta 1%-owy kwas octowy niezbędny do tego rodzaju diagnostyki. Nasi stomatolodzy podkreślają, że badania przesiewowe pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium i leczenie zmian nowotworowych.  Niektóre symptomy są alarmujące; to m.in. zmiany w kolorze i strukturze śluzówki, zaburzenia w ruchomości szczęki czy przewlekłe dolegliwości bólowe. Najbardziej zagrożone są osoby po 40. roku życia, które palą papierosy i nadużywają alkoholu, ale nie tylko.

W efekcie przeprowadzonej akcji, w której wzięło udział trzech lekarzy stomatologów i kilkudziesięciu pacjentów u sześciu z nich zdiagnozowano zmiany na tyle niepokojące, że zostali skierowani do dalszej diagnostyki.

Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem z pewnością w kolejnych latach będziemy kontynuować akcję i zapraszać kolejnych pacjentów.

Relację z przeprowadzonej akcji można było również usłyszeć w Radiu Lublin.