Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Godziny otwarcia : Pon. - Pt. 8:00 - 19:00, Sob. 8:00 - 14:00

  Rejestracja : 82 564 30 74

Rentgenodiagnostyka

W naszej przychodni posiadamy wyodrębnioną pracownię rtg wyposażoną w aparat punktowy rvg oraz Pantomograf cyfrowy. Zdjęcia wykonane za pomocą tych urządzeń są szybkie, bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta, ponieważ wykorzystują one minimalną dawkę promieniowania jonizującego. Każdy pacjent może otrzymać takie zdjęcie na kliszy lub płycie CD.

Zdjęcia pantomograficzne

Pantomogram (zdjęcie pantomograficzne), – zdjęcie rentgenowskie szczęki i żuchwy. Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund. Za jego pomocą można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo. Ze względu jednak na ogólny obraz czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego podejrzanej okolicy. Pantomogram daje również pogląd na stan kośćca w przypadku planowania zabiegu wszczepiania implantów zębowych.

zdjęcia punktowe – rtg zębów

Zdjęcie punktowe (wewnątrzustne) jest najczęściej wykonywanym zdjęciem radiologicznym i stanowi podstawowy element leczenia stomatologicznego. Dostarcza ono najwięcej informacji na temat stanu pojedynczych zębów. Charakteryzuje się dużą dokładnością, co pozwala na uwidocznienie nawet małych szczegółów zęba.

NOWOŚĆ!! TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA 3D CBCT

Nowoczesne rozwiązania marki Gendex gwarantują najwyższej jakości zdjęcia i wygodne pozycjonowanie pacjenta.
Przy pomocy jednego urządzenia wykonacie Państwo każdy rodzaj badania, niezbędny do postawienia pewnej diagnozy. Między innymi: zdjęcie pantomograficzne 2 D, zdjęcie tomograficzne 3 D (CBCT), zdjęcie cefalometryczne (tzw. tele boczne).

Zapewniają one lekarzom uzyskanie wysokiej jakości obrazów obejmujących szeroką gamę projekcji. Obrazy te są nieocenione podczas diagnozowania i leczenia próchnicy, oceny korzeni, leczeniu  ortodontycznym, osadzaniu implantów i innych zabiegach chirurgicznych.

Dzięki intuicyjnym funkcjom ekranu dotykowego GXDP-700 wybór ustawień obrazowania jest prosty, wydajny i szybki. Nasz personel docenia czytelne ekrany z łatwymi do zrozumienia symbolami graficznymi.

Seria urządzeń Gendex to idealne rozwiązanie dla naszej rozwijającej się dynamicznie, i kompleksowej placówki stomatologicznej. W miarę rozszerzania się praktyki i oferty zabiegów, system można rozbudować w dowolnym czasie- kierując się indywidualnymi potrzebami.