Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Godziny otwarcia : Pon. - Pt. 8:00 - 19:00, Sob. 8:00 - 14:00

  Rejestracja : 82 564 30 74

Implantologia opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębowe i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia czy też próchnicy.

Implant zębowy to niewielki, kilkumilimetrowy element w postaci na przykład stożka, stanowiący substytut korzenia zęba. Osadzony w kości szczęki, jest podstawą dla pracy protetycznej i służy jako filar umożliwiający zamocowanie mostu, korony lub protezy. Materiałem najpowszechniej stosowanym przy produkcji implantów zębowych jest tytan (czysty, bez domieszki innych metali). Wynika to z biokompatybilnych właściwości tytanu – jest on bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Pierwszym etapem leczenia jest dokładna diagnoza stanu uzębienia i tkanki kostnej, która pozwala na precyzyjne określenie dalszego planu działania. Analiza obejmuje m.in. profesjonalną konsultację chirurga-stomatologa wspartą zdjęciem panoramicznym lub zdjęciem z tomografii komputerowej z możliwością wykonania symulacji pozycji wszczepienia implantów. Po ustaleniu szczegółów i zaplanowaniu planu leczenia, dochodzi do zabiegu wszczepienia implantu. W pierwszym etapie implant zębowy zostaje wszczepiony w miejsce ubytku. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Po umiejscowieniu implantu musi jednak minąć czas potrzebny na zrośnięcie się implantu z kością. Dopiero po całkowitym zrośnięciu implantu (po około 8-24 tygodni od wszczepienia), można rozpocząć leczenie protetyczne z wykorzystaniem mostów, koron lub protez. W czasie oczekiwania pacjent może zostać zaopatrzony w uzupełnienie tymczasowe (tymczasową koronę na implancie).

image010Stawiając na jakość i rzetelność oferowanych usług korzystamy wyłącznie ze znanych i sprawdzonych systemów implantologicznych wysokiej jakości, tj. Bicon Poland, MIS. Wszystkie wykorzystywane systemy implantologiczne posiadają odpowiednią certyfikację medyczną, dają również duże możliwości w zakresie odbudowy protetycznej zębów.