Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

Mezoterapia igłowa

W naszym gabinecie wykonujemy mezoterapię igłową. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu substancji w miejsca, które objęte są leczeniem. Podanie substancji śródskórnie lub podskórnie pobudza komórki do produkcji kolagenu oraz elastyny, co przekłada się na lepsze mikrokrążenie. Zabieg mezoterapii igłowej polecany jest pacjentom, którym zależny na:

  • odmłodzeniu skóry twarzy, szyi, dłoni i dekoltu;
  • zredukowaniu zmarszczek;
  • zahamowaniu procesu wypadania włosów;
  • zredukowaniu przebarwień;
  • poprawie stanu uszkodzonej skóry.

Mezoterapia stosowana jest w leczeniu chorób skóry (przebarwienia, łojotok, cellulit) oraz w medycynie antystarzeniowej.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej

Istnieje kilka kluczowych przeciwwskazań do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej. Są to m.in.: ciąża i laktacja; infekcje wirusowe lub bakteryjne; uczulenie lub nadwrażliwość na substancję; łuszczyca; zażywanie antykoagulantów i kortykosteroidów; cukrzyca; choroby nowotworowe.

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak należy się do niego odpowiednio przygotować i omówić pewne kwestie ze specjalistą.

Pacjentów zainteresowanych tym zabiegiem zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i kontaktu z przychodnią. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub osobisty.