Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

Mezoterapia okolic oczu

Zapraszamy do naszej przychodni, w której wykonujemy mezoterapię okolic oczu. Oferujemy zabieg, którego celem jest poprawa i odmłodzenie delikatnej skóry wokół oczu. Stosujemy Nucleofill Soft Eyes, czyli preparat przeznaczony do rewitalizacji cienkiej skóry, zawierający polinukleotydy pochodzenia naturalnego. To innowacyjna substancja, która wyróżnia się bezpieczeństwem oraz wielotorowym działaniem.

Podstawowe wskazania do zabiegu mezoterapii wokół oczu

Zabieg mezoterapii wokół oczu polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom niezależnie od wieku. Podstawowe wskazania do jego wykonania to m.in.:

  • zmarszczki wokół oczu;
  • opadające powieki;
  • utrata jędrności i sprężystości wokół oczu;
  • cienie pod oczami.

Mezoterapia okolic oczu dedykowana jest pacjentom, którym zależy na szybkim i zadowalającym efekcie młodszego i promiennego wyglądu.

Dlaczego skóra wokół oczu wymaga dodatkowej pielęgnacji?

Obszar wokół oczu jest szczególnie narażony na proces starzenia ze względu na grubość — wynosi jedynie 0,5mm. Skóra na powiekach nie zawiera gruczołów potowych, a ilość gruczołów łojowych jest znikoma. Wszystko to powoduje, że pacjentom polecana jest dodatkowa pielęgnacja oraz pomoc w postaci m.in. mezoterapii okolic oczu z wykorzystaniem Nucleofill Soft Eyes. Brak sebum powoduje, że skóra na powiekach i pod oczami jest sucha i szczególnie wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne pojawiają się u osób młodych, nawet 20-letnich.