Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Godziny otwarcia : Pon. - Pt. 8:00 - 19:00, Sob. 8:00 - 14:00

  Rejestracja : 82 564 30 74

Uzupełnienia protetyczne wykonywane są przez wyspecjalizowanych lekarzy z wykorzystaniem najnowszych technik oraz z zastosowaniem najlepszych materiałów. Poszczególne prace protetyczne dostosowywane są indywidualnie do każdego pacjenta, by w ten sposób przywrócić prawidłową funkcję narządu żucia oraz harmonię i estetykę twarzy.

W naszej ofercie znajdują się uzupełnienia stałe:

Korony (na podbudowie metalowej jak i w pełni ceramiczne)

Korona jest zacementowanym uzupełnieniem protetycznym osłaniającym ząb uszkodzony w zakresie jej części koronowej. Odtwarza ona funkcję i kształt anatomiczny zęba, a ponadto zabezpiecza zachowane struktury zębowe przed dalszym zniszczeniem.

Wykonując prace protetyczne z porcelany zależy nam ma jakości i estetyce prac. Używamy specjalnych zestawów wierteł w celu prawidłowego opracowania zębów tak, aby uzyskać najlepszą szczelność przejścia koron i mostów w ząb. Stosujemy także najlepsze materiały wyciskowe doskonale odwzorowujące pole protetyczne. Dla uzyskania jednolitej konsystencji mas podczas mieszania nasza klinika wyposażona jest również w specjalny mieszalnik do mas wyciskowych – Pentamix.

Wkłady koronowe (inlays) oraz nakłady koronowe (onlays)

Wkłady koronowe (inlays) oraz nakłady koronowe (onlays) są uzupełnieniami wykonywanymi na pojedynczych zębach wykazujących ubytki tkanek o różnym zasięgu.

Mosty

Most jest uzupełnieniem protetycznym trwale osadzonym w jamie ustnej, odbudowującym brak jednego lub kilku zębów.

Wkłady koronowo-korzeniowe (metalowe oraz z włókna szklanego)

Wkłady koronowo-korzeniowe wykonuje się na zęby jedno- lub wielokorzeniowe, prawidłowo przeleczone kanałowo, w których struktura korony klinicznej została całkowicie lub prawie całkowicie zniszczona. Składa się on z części koronowej odtwarzającej część utraconych tkanek korony zęba i z ćwieka znajdującego się w kanale korzeniowym.

Licówki

Są to stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w stomatologii estetycznej do pokrycia nieestetycznych powierzchni wargowych i policzkowych zębów górnych i dolnych. Są korzystniejszą alternatywą niż wykonanie koron protetycznych, ze względu na niewielki stopień utraty tkanek twardych zęba w wyniku szlifowania.

Protezy szkieletowe (z elementami precyzyjnymi takimi jak zasuwy, zatrzaski, rygle)

Są to uzupełnienie protetyczne o zredukowanej płycie metalowej. Proteza szkieletowa jest podparta za pomocą systemu cierni i klamer na uzębieniu resztkowym pacjenta. Do zalet można zaliczyć również: łatwiejsze oczyszczanie poprzez przepływ śliny pod protezą, wyższy komfort użytkowania, większą trwałość protez oraz przyśpieszenie procesu adaptacji.

Protezy częściowe płytowe osiadające

Są ruchomymi uzupełnieniami protetycznymi, odbudowującymi utracone częściowo zęby czy łuki zębowe. Składa się z płyty akrylowej, osadzonych w niej zębów oraz elementów dodatkowych w postaci klamer, pełniących zasadniczą rolę w utrzymaniu protezy na podłożu.

Protezy całkowite

Służą do protetycznego zaopatrzenia bezzębnej jamy ustnej. Chodzi o zastąpienie naturalnych, bezpowrotnie utraconych zębów w jednej lub obu szczękach. Proteza całkowita odtwarza funkcję żucia, czynności artykulacyjne oraz zapewnia choremu estetyczny wygląd.

Współpracujemy z wykwalifikowanymi laboratoriami protetycznymi zarówno na terenie miasta Chełma, jak i Lublina.