Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Godziny otwarcia : Pon. - Pt. 8:00 - 19:00, Sob. 8:00 - 14:00

  Rejestracja : 82 564 30 74

Stomatologia estetyczna

Wybielanie to jedna ze skutecznych metod osiągnięcia pięknego, jasnego uśmiechu. Czynnikiem aktywnym jest tu nadtlenek karbamidu o neutralnym pH. Jest to bezpieczny związek chemiczny znany od dawna. Przez dziesięciolecia używany był jako środek do dezynfekcji jamy ustnej, a obecnie pomaga milionom ludzi na całym świecie w uzyskaniu pięknego uśmiechu.

Metoda „nakładkowego wybielania” jest jedną z metod rozjaśniania zębów. Pacjent w domu aplikuje żel wybielający do indywidualnie dla niego zrobionej nakładki, umieszcza ją na zębach i pozostawia na całą noc lub kilka godzin w ciągu dnia. Czas przebywania nakładki w jamie ustnej zależny jest od rodzaju i stężenia preparatu i waha się od jednej do około ośmiu godzin.

Te silnie barwiące produkty mogą opóźnić proces wybielania i zmniejszyć jego efekt. Kolor zębów ostatecznie stabilizuje się po około dwóch tygodniach i jeżeli zachodzi taka potrzeba, po tym czasie należy wymienić widoczne wypełnienia. Kolor wypełnień lub innych uzupełnień protetycznych nie ulega zmianie pod wpływem wybielania (nie rozjaśniają się).

Nie wybiela się zębów kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Niewielki odsetek pacjentów może odczuwać nadwrażliwość w czasie kuracji. Wybielanie zębów jest trwałe. Efekt utrzymuje się długo, gdy pacjent stosuje zalecane metody dbania o higienę jamy ustnej. Zaleca się stosowanie, przez pewien okres po wybielaniu, tzw. „białej diety”, czyli spożywanie posiłków niezawierających silnych barwników (odradza się picie kawy czy herbaty, alkoholu, czerwonego barszczu, pomidorów, słodyczy itp.).

Ostatnio pojawiło się na rynku wiele preparatów do wybielania zębów bez udziału lekarza stomatologa. Przy braku kontroli nad zabiegiem mogą wystąpić różne powikłania, jak np. podrażnienia dziąseł i tkanek miękkich, nadwrażliwości i bóle zębów czy nierównomierne wybielenie. Przy niekontrolowanym nadmiernym wybieleniu zęby mogą stać się przeźroczyste i przez to wydawać się ciemniejsze.

Wybielanie zębów może być trwałe i bezpieczne jeżeli przeprowadzane jest pod kontrolą lekarza dentysty, gdyż tylko on może przygotować pacjenta wybrać odpowiednią dla niego metodę i preparat.

Leczenie zębów laserem Fotona LightWalker

Laser ułatwia leczenie profilaktyczne oraz zachowawcze, zapewnia większą precyzję w usuwaniu ubytków, a także minimalizuje ryzyko naruszenia zdrowej tkanki i podrażnienia dziąseł. Wiązka świetlna wnika w zębinę płytko i nie uszkadza tkanki położonej głębiej. Zmniejsza ryzyko termicznego uszkodzenia tkanek, które towarzyszy tradycyjnemu borowaniu, przyspiesza też proces gojenia. Urządzenie to eliminuje konieczność stosowania rozległych znieczuleń i dobrze sprawdza się w leczeniu aft, opryszczek, ropni czy chorób dziąseł. Niewątpliwą zaletą lasera jest „zdolność” wykrywania prawdziwych ubytków i odróżniania ich od zwykłych przebarwień.

Licówki

Są to stałe uzupełnienia stosowane w stomatologii estetycznej do pokrycia nieestetycznych powierzchni wargowych i policzkowych zębów górnych i dolnych. Są korzystniejszą alternatywą niż wykonanie koron protetycznych, ze względu na niewielki stopień utraty tkanek twardych zęba w wyniku szlifowania. Ścierana zostaje 0,5 mm warstwa szkliwa i na to nakładana licówka zabezpieczona specjalnymi preparatami. Pozwala ona w estetyczny i szybki sposób zmienić wygląd i kształt zębów i wizerunku pacjenta. W naszym gabinecie stosowane są licówki componeer firmy Coltene Whaeldent, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta pod względem kształtu, koloru, rozmiaru.