Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

Zabiegi medycyny estetycznej

BOTOKS– czyli toksyna botulinowa – jest to naturalnie występująca toksyna znajdująca obecnie zastosowanie w medycynie anti-age. Mechanizm jej działania polega na zahamowaniu uwalniania neuroprzekaźnika, acetylocholiny, odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami, a mięśniami. Toksyna botulinowa blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami. Porażony mięsień nie może wówczas się kurczyć. Dlatego też wykorzystuje się botulinę, by kontrolować mięśnie odpowiadające za bogatą mimikę twarzy powodującą zmarszczki.

Efekt działania botoksu pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Może zostać powtórzony nie częściej niż co 3 miesiące, najlepiej co ok 6-8 miesięcy.

Toksyna botulinowa jest preparatem dostępnym tylko na receptę. Podawana w niewielkich ilościach o miejscowym działaniu, nie jest wchłaniana do organizmu, a po paru miesiącach nie ma po nim śladu.

Przed podaniem botoksu min. tydzień do 2 tygodni przed zabiegiem nie można stosować peelingów na skórę.

Możliwe następstwa zabiegu:
– ból w momencie iniekcji
– małe krwiaki (twarz jest bogato unaczyniona)
– ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego
– mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji
– zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych
– nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust)

Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.

Przeciwskazania do zabiegu:
– nadwrażliwość na jeden ze składników preparatów (alergie)
– ciąża i okres karmienia piersią
– zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
– miejscowe infekcje skóry
– niewyrównana cukrzyca
– trądzik
– opryszczka
– skóra z tendencją do bliznowców, płytko unaczyniona
– terapia lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi
– choroby autoimmunologiczne
– choroby nowotworowe
– pacjenci, którzy wcześniej poddali się operacyjnym zabiegom chirurgicznym korekty twarzy lub powiek- zbyt opadające powieki górne
– przyjmowanie leków:
aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna,gentamycyna, , kanamycyna itp.)
tubokuraryna, pankuronium, galamina
sukcynylocholina
aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
D-penicylamina (Cuprenil)
cyklosporyna
linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna

Po zabiegu:
Przez 4 godziny nie powinno się masować twarzy (miejsca nakłuć), schylać się i kłaść.
– Bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknięta, mogą pojawić się drobne. zaczerwienienia, zasinienia, niewielkie strupki. Nie należy nakładać makijażu w dniu zabiegu.
– Przez kilka dni należy unikać wahania temperatury przynajmniej przez 48 godzin po zabiegu (najlepiej ok tygodnia) odradza się korzystać z sauny i solarium, opalania.
– Nie zaleca się jeść ostrych potraw i pić alkoholu.
– Najlepiej nie robić zabiegu w trakcie miesiączki – doznania bólowe mogą być większe i rośnie ryzyko wystąpienia powikłań.
– Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i nie narażać organizmu na wysiłek fizyczny, taki jak ćwiczenia na siłowni, fitness, bieganie itp.
– Przez 4-5 dni po zabiegu nie należy stosować peelingów do twarzy.

Wskazana jest wizyta kontrolna po ok 2 tygodniach lekarz określi wówczas, czy nie należy przeprowadzić korekty.

MEZOTERAPIA jest to jeden z najczęściej rekomendowanych zabiegów anti-age. Jest to rodzaj małoinwazyjnego zabiegu medycyny estetycznej, który polega na zastosowaniu preparatów, których składniki docierają w głąb skóry, czyli tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry cienkimi igłami. Stymulowana jest produkcja kolagenu, hamowane są reakcje wolnorodnikowe, skóra jest bardziej napięta, jaśniejsza, zdrowsza.

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Zabieg okazuje się skuteczny, gdy jest wykonywany w serii 3-4 zabiegów.

Wskazania do zabiegu

– wiotka skóra twarzy i ciała

– biostymulacja, odmłodzenie skóry

– redukcja zmarszczek

– rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni

–  poprawa uszkodzonej  skóry uszkodzonej w obrębie naskórka (cienki naskórek, zbyt intensywne opalanie, po innych zabiegach lub kuracjach medycznych)

– terapia i hamowanie wypadania włosów

– redukcja przebarwień

Przeciwwskazania do zabiegu

– nadwrażliwość na jeden ze składników preparatów (alergie)

– ciąża i okres karmienia piersią

– niewyrównana cukrzyca

– trądzik

– opryszczka

– skóra z tendencją do bliznowców, płytko unaczyniona

– terapia lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi

–  choroby autoimmunologiczne

– choroby nowotworowe

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknięta, mogą pojawić się drobne zaczerwienienia, zasinienia, niewielkie strupki. Nie należy nakładać makijażu w dniu zabiegu. Przez kilka dni odradza się korzystać z sauny i solarium, opalania i złuszczania skóry. Nie zaleca się jeść ostrych potraw i pić alkoholu. Najlepiej nie robić zabiegu w trakcie miesiączki – doznania bólowe mogą być większe i rośnie ryzyko wystąpienia powikłań.

 

MEZOTERAPIA OKOLIC OCZU

Nucleofill Soft Eyes to preparat stworzony do poprawy i odmłodzenia bardzo cienkiej, delikatnej skóry w okolicy oczu – zarówno górnej jak i dolnej powiek.

Dzięki zawartości polinukleotydów pobudza proces regeneracji skóry zapewniając napięcie, rozświetlenie, spłycenie doliny łez, odmłodzenie oczu.

Wskazania:

 • wiotka skóra pod oczami
 • drobne zmarszczki
 • cienie pod oczami

Zabieg powinno powtórzyć się 2-3 krotnie w miesięcznych odstępach .

 

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY DR CYJ

Dr Cyj Hair Filler

Jest to pierwszy na świecie preparat peptydowy stosowany w terapii wypadania włosów, który skutecznie wspomaga odrost włosów i zatrzymuje proces ich wypadania.

Preparat zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych ze stabilizowanym kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe.

Zabieg należy wykonać w 4 seriach w odstępach dwutygodniowych.

Wskazania:

 • pacjenci łysiejący
 • pacjenci z rzadkimi włosami
 • celem przyspieszenia wzrostu włosa

 

PROFHILO to innowacyjny preparat odmładzający, który jest obecnie jedynym na świecie produktem stosowanym do bioremodelingu, wykorzystującym stabilizowaną termicznie molekułę hybrydową, nazywaną molekułą młodości.

Dzięki zastosowaniu naturalnego wyselekcjonowanego kwasu hialuronowego o najwyższym jak do tej pory stężeniu (aż 64mg w jednej dawce) oraz nowej generacji sieciowania kwasu hialuronowego, dzięki czemu nie posiada wad chemicznej modyfikacji, powstał preparat o działaniu wielopoziomowym. Oznacza to, że odmładzamy nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która stanowi rusztowanie skóry.

Tajemnica molekuły młodości polega na powolnym i długotrwałym uwalnianiu się z miejsca wstrzyknięcia, przebudowując i przywracając utracone przez lata składniki skóry. Dodatkowo łańcuchy kwasu hialuronowego o wyselekcjonowanej długości pobudzają komórki skóry właściwej do syntezy kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu odzyskuje swoją jędrność i elastyczność. Efekty widoczne są już po pierwszej aplikacji preparatu.

Efekty:

 • neutralizuje „chomiczki”
 • przywraca utracony kontur
 • przywraca utracony profil
 • neutralizuje zwiotczenie skóry
 • wygładza zmarszczki
 • wysmukla rysy twarzy
 • nadaje sprężystość
 • nadaje biorewolumetrię
 • napina skórę

Zabieg wykonuje się w pięciu ściśle wyznaczonych punktach po obu stronach twarzy. Zabieg najlepiej powtórzyć po miesiącu. W przypadku złej kondycji skóry wymagany jest trzeci zabieg po kolejnym miesiącu. Celem podtrzymania efektów zabieg powinno powtarzać się raz w roku.

XL HAIR

 • wzmacnianie osłabionych włosów
 • zapobieganie łysieniu
 • zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów
 • wzmacnianie włosów o słabej kondycji
 • poprawa grubości i gęstości włosów
 • odbudowa brwi

Zabieg należy wykonać w 3/4 seriach w odstępach dwutygodniowych.