Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

Szkolenie przypominające iTOP

W sobotę 25.03.2023r. w naszym gabinecie odbyło się szkolenie zamknięte iTOP przeprowadzone przez mgr Jagodę Weihönig – koordynator ds. edukacji Curaden Polska.

Było to zarówno dla naszych lekarzy jak i higienistek szkolenie przypominające, gdyż od wielu lat propagujemy wśród naszych pacjentów tę koncepcję. W EKO-MED Stomatologia- Kompleksowa od 2007r. można zaopatrzyć się w produkty Curaden – szczoteczki do codziennej higieny j. ustnej CURAPROX, szczoteczki międzyzębowe oraz jednopęczkowe.

iTOP to koncepcja, która łączy w sobie wiedzę teoretyczną, trening praktyczny oraz motywację pokazując, jak wdrożyć zdobytą wiedzę w codziennej praktyce stomatologicznej, tak aby pacjenci mogli zachować zdrowe zęby przez całe życie.

Tematyka części teoretycznej szkolenia obejmowała m.in.:

Ø biofilm i jego wpływ na ogólny stan zdrowia,

Ø zasady indywidualnej profilaktyki jamy ustnej,

Ø rolę szczoteczki międzyzębowej w profilaktyce jamy ustnej,

Ø prawidłowy dobór  rozmiar szczoteczki międzyzębowej.

Część warsztatowa dotyczyła umiejętności stosowania metody T2T® – “touch-to-teach” oraz instruktażu, jak w prosty sposób przekazać pacjentom optymalne techniki walki z biofilmem.

Staramy się systematycznie wdrażać od lat zdobytą wiedzę a wszystko to dla poprawy Państwa komfortu podczas wizyt w naszym gabinecie.