Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : al. Żołnierzy 1 Armii WP 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

4 732x614

DZIEŃ MATKI

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki, dlatego jeśli nie macie Państwo jeszcze pomysłu na prezent dla swojej mamy stworzyliśmy idealną promocję.

Zobacz więcej
zapalenie dziąseł

Kiedy choroby przyzębia wymagają leczenia chirurgicznego?

Do jednej z najczęściej występujących dolegliwości w stomatologii zalicza się choroby przyzębia. Są one główną przyczyną utraty zębów. Chorobami przyzębia nazywamy stany zapalne dziąseł oraz tkanek okołozębowych. Niektóre z nich są na tyle poważne, że wymagają leczenia chirurgicznego. Kiedy potrzebna jest interwencja periodontologa? Sprawdzamy!

Zobacz więcej
zęby

Na czym polega hemisekcja zęba?

W dzisiejszych czasach z łatwością udaje się uratować zęby, które kilkadziesiąt lat temu byłyby skazane na usunięcie. Co ciekawe uratowane zęby własne mogą stanowić dodatkowy filar dla odbudowy protetycznej i estetycznej. Warto zaznaczyć, że nawet najdokładniejszy implant nie zastąpi własnego, naturalnego zęba. Jednym z zabiegów prowadzących do uratowania zęba zniszczonego przez próchnicę lub uraz mechaniczny jest hemisekcja. Na czym polega ten zabieg ? Zajmijmy się tym zagadnieniem.

Zobacz więcej
zęby

Czym jest tzw. ząb zatrzymany?

Ząb zatrzymany to nie w pełni wyrżnięty nad powierzchnię dziąsła i widoczny tylko częściowo ząb w kości szczęki górnej lub żuchwy. Ta okoliczność może powodować miejscowy ból, który wymaga leczenia.

Zobacz więcej
zyczenia swiateczne 732x614

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć naszym obecnym i przyszłym Pacjentom, a także naszym współpracownikom najserdeczniejsze życzenia.

Zobacz więcej
proteza

Zasadnicze różnice między implantami a protezami stomatologicznymi

Implantologia i protetyka to dziedziny wspierające tradycyjną stomatologię. Z implantów i protez korzystamy przy uzupełnianiu braków zębowych, jednak są między nimi zasadnicze różnice. Na temat jednych i drugich można napisać bardzo obszerne publikacje, przy czym w naszym artykule postaramy się w klarowny sposób w skrócie wyjaśnić ich podstawową charakterystykę, by podkreślić omawiane różnice.

Zobacz więcej
dentysta

Kiedy ząb mleczny kwalifikuje się do ekstrakcji?

Zęby mleczne, nazywane potocznie mleczakami, pojawiają się w okresie niemowlęcym, a w wieku 5 – 12 lat zastępowane są przez zęby stałe. Mleczaki pełnią ważne funkcje, dlatego nie powinny być usuwane zbyt wcześnie bez istotnej przyczyny. Przeczytaj poniższy wpis, a dowiesz się, w jakich sytuacjach ich ekstrakcja jest konieczna. 

Zobacz więcej