Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii
EKO-MED

Adres : Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3, 22-100 Chełm

  Rejestracja : 82 564 30 74

Leczenie kanałowe

Endodoncja (leczenie kanałowe) polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba poprzez mechaniczne i chemiczne opracowanie kanałów korzeniowych a następnie ich wypełnienie materiałami chemicznie obojętnymi, niedrażniącymi okolicy przylegającej do wierzchołka korzenia.

W trakcie leczenia kanałów korzeniowych nasi lekarze wykorzystują szereg narzędzi, zwanych narzędziami kanałowymi. W naszej przychodni stosujemy maszynowe narzędzia niklowo-tytanowe, które umożliwiają sprawne opracowanie kanału korzeniowego z minimalnym ryzykiem złamania narzędzia.  Do ostatecznego wypełnienia wyleczonych kanałów stosujemy system uszczelniania gutaperką. Taka technika zapewnia maksymalnie dokładne zamknięcie wierzchołków korzeni oraz szczelne wypełnienie kanałów zębów wraz z kanalikami bocznymi.

W skomplikowanych przypadkach korzystamy ze specjalnych urządzeń pozwalających np. na usunięcie złamanego narzędzia lub wgląd w cały kanał zęba pacjenta. Są to między innymi powiększające lupy stomatologiczne oraz Skaler endodontyczny firmy EMS, endometry, przeznaczone do pomiarów tak zwanej długości roboczej kanałów korzeniowych, której znajomość jest niezbędna do prawidłowego opracowania i wypełnienia kanału. Pozwalają na dokładne i powtarzalne pomiary w trakcie leczenia kanałowego i są niezbędne w nowoczesnej endodoncji.